KURUCU FİRMALAR

1861 yılında Almanya’da kurulan Rasch; 150 yıllık tecrübesi ve bilgi birikimi ile bugün Avrupa’nın duvar kağıdı sektöründe lider markası. Rasch Group olarak başta Almanya olmak üzere, Ukrayna ve Polonya gibi farklı ülkelerde de bulunan fabrikalarında; Rasch, Rasch Tekstil, Rasch Style, Elbersdrucke, Rasch Taste ve Home Style gibi farklı markaları dünya pazarına sunmaktadır. Rasch Tekstil markası; hassas tekstil dokusunu duvarlara taşıyarak lüks ve sofistike yaşam alanları sunarken, Rasch Style daha yenilikçi, cesur ve modayı takip eden farklı bir çizgi ile son kullanıcıyla buluşan bir marka olarak sektörde yer almakta. Böylece Rasch değişik zevklere ve yaşam alanlarına hitap eden 6000’den fazla tasarım ve renk çeşitliliğini dekorasyon sektörü ile buluşturmakta.

Rasch, dünya genelinde Paris, Londra, Kopenhag ve Bramsche başta olmak üzere 12 farklı lokasyondaki tasarım stüdyolarında trendleri yakından takip etmekte hatta trendlere yön vermektedir. Rasch’ın bugünkü başarısının temel faktörlerinden biri tasarıma verdiği önem ve önceliktir. Rasch tasarım odaklı yaklaşımını, 1929 yılında o dönemin otoriteleri tarafından büyük bir hayranlıkla karşılanan ‘Bauhaus Wallpapers’ adlı ilk koleksiyonunda da Salvador Dali, Barbara Becker gibi dünyaca ünlü pek çok isimle oluşturduğu koleksiyonlarında da açıkça sergilemektedir.

www.rasch-tapeten.de


Hanna Marka Yönetimi çatısı altında kurulduğu 2009 yılından bu yana lider, kaliteli, yenilikçi ve fark yaratan ithal markaları bünyesinde bulunduran HannaHome; yaşam alanlarına hayat ve estetiği bir arada sunan duvar ve zemin kaplama ürünleri ile dekorasyon sektöründe hizmet vermektedir. HannaHome, bir markanın tüketici ile ilişkisi ölçüsünde var olduğuna inanarak, müşteri odaklılığını ön planda tutan, müşteri beklentilerine göre ürünleri ve hizmetleri sürekli şekillendirme stratejisiyle yola çıkmıştır.

Stratejisi, çok kısa zamanda çok sayıda bayi ile başlamak yerine önemli noktalarda, sağlam bir alt yapı, sağlıklı gelişim ile beraber ticareti iyi yapan bayilerle büyümek olan HannaHome, sadece üründe değil, hizmette ve serviste de farklılaşmak amacıyla PartnerClub İş Ortaklık Programı'nı geliştirmiş ve bunun için de birçok yatırım yapmıştır.

Duvar kağıdı ve parke ürünlerini yürüttüğü planlı stok programı çerçevesinde HannaHome PartnerClub üyesi mağazalarda müşterileri ile buluşturan HannaHome; aynı zamanda sektörel projelere yönelik ürün satışı ve uygulama hizmeti de sunmaktadır.

www.hannahome.com.tr


Barakat Company Ltd. İstanbul merkezli uluslararası bir şirket olup, 1972’den bugüne faaliyetlerini sürdürmektedir. Barakat Group adı altında, Orta Doğu, Orta Asya ve Türkiye genelinde LPG ve Petrol Ürünleri, Tarım Makineleri, Otomotiv, Çelik Ürünleri, Gıda Ürünleri, Gübre Ürünleri, Hidrofil Pamuk Ürünleri, Duvar Kağıdı Ürünleri, İnşaat ve Mobilya gibi farklı sektörlerde, ortak girişimlerle faaliyet gösteren global şirketler topluluğudur.

Barakat Group öncü, girişimci ve güvenilir iş anlayışıyla hizmet verdiği her alanda; değer yaratan, inovatif ve lider ruha sahip, uluslararası düzeyde başarılı gruplar arasındaki konumunu her geçen gün artırıp, bulunduğu coğrafyanın zenginleşmesine katkıda bulunma prensibiyle hareket eder.

www.barakatyapi.com