SIK SORULAN SORULAR

• Ravena ürünlerini nereden satın alabiliriz?

Ravena ürünlerini, Türkiye genelindeki mağaza ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Size en yakın mağazayı öğrenmek için (0266 781 12 23) nolu telefon ile bizimle iletişime geçebilirsiniz

• Duvar Kağıdı nedir? Avantajları nelerdir?

Duvar kağıdı, iç mekanların duvarlarını kaplamak ve dekore etmek üzerine kullanılan bir iç dekorasyon materyalidir. Duvar kağıdının birçok avantajı vardır; Uygulaması kolaydır, uygulama sırasında koku yapmaz. Kullanım-fayda süresi uzundur, ekonomiktir. Renk ve desen çeşitliliği sunar. Uygulandığı mekana değer katar. Kolay uygulanır, değiştirilebilir. Hijyeniktir, kir ve leke barındırmaz, küf oluşturmaz. Kolay temizlenir, silinebilir, renkleri solmaz.

• Duvar kağıdı kullanmak sağlıklı mıdır?

Estetik ve tasarım unsurlarının yanında duvar kâğıtlarının dünyaca kabul görmüş teknik özellikler ve standartlara sahip olması, ürünlerin hem sağlık hem de kalite özelliklerini göstermektedir. Bu özellikler ve standartlar, ürünlerin etiketlerinde ve ürün kutularında yer alan özel semboller ile ifade edilir. Ravena Duvar Kağıdı uluslararası kalite standartlarına ve belgelere sahiptir.

• Ravena Duvar Kağıtları bebek ve çocuk odalarında güvenle kullanılabilir mi?

Ravena bünyesinde sunulan tüm duvar kağıtları su bazlı boya ve sağlığa zararsız materyaller kullanılarak üretilmektedir. Buna ek olarak, bebek ve çocuk odalarına özel duvar kağıdı koleksiyonları da bulunmaktadır, %100 kağıt özelliğine sahip bu duvar kağıtları içerisinde sağlığa zararlı hiçbir zararlı kimyasalı barındırmamaktadır.

• Duvar kağıdı uygulaması kolay mıdır?

Duvar kağıdı uygulama işlemi son derece kolaydır, ancak uygulamanın başarılı olması için doğru ürün seçiminin yapılması, ürünün özellik & uygulama tekniklerinin bilinmesi ve uygulamayı yapacak olan kişi veya firmanın seçimi oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için lütfen mağaza yetkilisine danışınız.

Duvar kağıdını uygulamadan önce ve sonra ne gibi hazırlıklar yapmalıyım?

Duvar kağıdı uygulaması öncesinde duvarların önünde eşya olmaması ve rahat bir uygulama alanı yaratılması gerekmektedir. Duvar kağıdı uygulaması yapılacak yüzeyler, uygulamanın temelini oluşturduğundan; zemin mutlaka kuru, taşıyıcı, emici, temiz, sert ve düz olması gerekmektedir. Kabarık yüzeylere, çatlak, dökülmeye elverişli alanlarda bu sorunun giderilmesi ve daha sonra duvar kağıdı yapılması gerekmektedir. Duvar kağıdı koku yapmadığı için uygulanan alanı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Duvar kağıtlarının evlere uygulanması hakkında hizmet veriyor musunuz?

Ravena’nın perakende satışı bulunmamaktadır, o nedenle duvar kağıdı uygulaması ile ilgili bir hizmetimiz bulunmamaktadır. Türkiye çapında çalıştığımız çok sayıda bayimiz, konusunda uzman ustalarla çalışmakta ve duvar kağıdı uygulaması konusunda hizmet vermektedir.

Ravena Duvar Kağıtları silinebiliyor mu?

Ürünlerimizin silinebilme ve temizlenebilme özellikleri bulunmaktadır. Duvar kağıdındaki kir ve lekeler, hafif nemli sünger ile rahatlıkla çıkartılabilmektedir.

Duvar kağıdını kendim uygulamak istiyorum hangi tutkalı kullanmalıyım?

Duvar kağıdı uygulamasının doğru sonuç vermesini sağlayan en önemli etkenlerden biri de tutkalın kalitesidir. Fazla tutkalın ek yerlerinden dışarı taşması ve bunun sonucunda fazla güç uygulanarak silinmesi duvar kağıdına zarar verebilmekte, yapıştırma özelliğinin yetersiz olması ise istenilen sonuçların elde edilmemesine neden olmaktadır.

Evlere hangi duvar kağıdının uygulanacağı konusunda danışmanlık veriyor musunuz?

Evinize uygun duvar kağıdı seçiminizi yapmak üzere çalıştığımız bayilerden gerekli desteği alabilir, koleksiyonlarımız arasından zevkinize ve evinize en uygun olan duvar kağıtlarımızı seçebilirsiniz.

Duvar kağıdı dolaba, masaya, kapıya uygulanabilir mi?

Duvar kağıdı farklı dekorasyon alanlarında kullanılmaya uygundur. Uygulama öncesinde ince bir astar uygulanması, daha sağlıklı sonuçlar edilmesi için tavsiye edilmektedir.

Duvar kağıdını sökmek/çıkarmak kolay mı?

Duvar kağıdının sahip olduğu tabana göre sökülme biçimi de farklılaşır. Elyaf tabanlı duvar kağıtları kolaylıkla ve sorunsuzca sökülebilir. Kağıt tabanlı duvar kağıtları ise ıslatılarak kolaylıkla çıkarılabilmektedir.

Ravena bayisi olmak için nasıl başvuru yapabilirim?

Ravena bayisi olmak istiyorsanız, bayilik başvuru formu doldurmanız ya da telefon (0 266 781 12 23) yolu ile bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Ravena Duvar Kağıtları ile ilgili bir sorun yaşarsam ne yapmalıyım?

Almış olduğunuz ürünlerde herhangi bir problem ya da eksiklik varsa ürünü satın almış olduğunuz mağazaya mutlaka başvurmanız gerekmektedir. Buna ek olarak ürünlerle ilgili soru, şikayet ve önerileriniz için e-posta (info@ravena.com.tr) ya da telefon (0 266 781 12 23) yolu ile bizlerle irtibata geçebilirsiniz.