HAKKIMIZDA

Ravena; Almanya’nın lider duvar kağıdı üreticisi RASCH ile Türkiye’nin önde gelen duvar kağıdı distribütörlerinden HannaHome’un birlikteliği ve uluslararası yatırım şirketi Barakat Group’un desteği ile 2016 yılında Bandırma’da kurulmuştur.

Alman – Türk ortaklığı ile kurulan Ravena; yaşama ve doğaya saygılı üretim anlayışı ile kullanılan ham maddenin tamamını Rasch’ın çözüm ortağı tedarikçilerinden temin ederek Avrupa standartlarında üretim kalitesi ile insan sağlına ve çevreye zarar vermez. Ravena Avrupa standartlarında, kaliteli ve güvenli duvar kağıdı üretme anlayışının yanı sıra tasarım odaklı yaklaşımı ile yenilikçi, modern ve dekoratif duvar kağıdı üretimi ile farklı zevklerdeki müşterilere ulaşmayı hedeflemektedir.

Rasch’ın 150 yıldır duvar kağıdı sektöründe çok konuşulan lider bir isim olmasının ana kaynağı olan tasarım odaklı duvar kağıdı üretme felsefesi Ravena Tasarım Ekibi tarafından özümsenmiş, hayattan yansıyan kareler ve renkler özenle desenlere aktarılarak tüm koleksiyonlar mistik bir ruh ve aura ile oluşturulmaktadır.

Ravena; kendi duvar kağıdı markasını üretmenin yanı sıra hem Türkiye hem de dünyadaki çeşitli duvar kağıdı markaları için bir üretim merkezi olma hedefindedir, başta Rasch ve HannAtelier olmak üzere pek çok marka için de üretim gerçekleştirmektedir.